O nás

Sociální podnik, který zaměstnává osoby s mentálním postižením
a duševním onemocněním formou chráněného trhu práce.

Smysl

Posláním Úklidové firmy Láry Fáry v Rychnově nad Kněžnou a v Náchodě je zaměstnávat osoby s handicapem, které nemohou pracovat na běžném trhu práce. Tím podporujeme jejich sociální začlenění, jejich samostatnost, soběstačnost a finanční nezávislost.

Pomáháme zaměstnancům s postižením zlepšovat jejich pracovní návyky tím, že mají stabilní zaměstnání. Pomáháme jim být finančně nezávislými a žít životem majoritní společnosti.

Jsme jedním ze středisek neziskové organizace PFERDA z.ú..

Jsme zaměstnavatel, který zaměstnává více jak 50% osob se zdravotním postižením.

Zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci mají povinnost zaměstnávat minimálně 4 % osob se zdravotním postižením dle zákona o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb.

Odebírání výrobků nebo služeb nebo zadávání zakázek je pro účely plnění povinného podílu možno realizovat jen od subjektů uvedených v § 81 odst. 2 písm. b) zákona o zaměstnanosti, tj. od subjektů zaměstnávajících v průměrném ročním přepočteném počtu více než 50 % OZP na zřízených nebo vymezených chráněných pracovních místech nebo od osob samostatně výdělečně činných, které jsou OZP a nezaměstnávají žádné zaměstnance (dále jen „dodavatel“).

Náhradní plnění je snadné řešení pro náhradní zaměstnávání osob se zdravotním postižením a zároveň vyjádřením společenské solidarity v zaměstnaneckých vztazích na trhu práce směrem k ohrožené skupině osob se zdravotním postižením.

Při využití našich služeb je možné si náklady odečíst jako náhradní plnění, naše společnost zaměstnává více jak 50% osob s postižením.

Hlásíme se k principům sociálního podnikání

 • V našich sociálních podnicích zaměstnáváme přes 80% osob s postižením podle přepočtených úvazků. Převažují osoby s mentálním postižením a duševním onemocněním.
 • Podporujeme profesní růst našich znevýhodněných zaměstnanců, každý z nich má individuální rozvojový plán, podle kterého pracuje na zlepšení svých pracovních kompetencí.
 • Naše sociální podniky se snaží využívat místní zdroje ohledně surovin, které používají. Spolupracujeme s místními dodavateli a dalšími organizacemi.
 • Minimálně 51% zisku sociální podniky investují zpět do sociálního podnikání, nebo na podporu sociálních služeb organizace PFERDA z.ú.
 • Spolupracujeme s místními samosprávami a dalšími subjekty. 
 • Aplikujeme zásady environmentální výroby a spotřeby – striktně třídíme odpad, šetříme surovinami, pokud něco nespotřebujeme, suroviny udáme dalším subjektům
 • Přispějte nám finanční částkou.
  Jednorázovým nebo pravidelným finančním příspěvkem nám pomáháte realizovat a rozvíjet činnost organizace PFERDA.
 • Využívejte služeb naší sociální firmy
  Využijte služeb naší úklidové firmy a tím dejte práci našim zaměstnancům s postižením.
 • Staňte se dobrovolníkem
  Staňte se dobrovolníkem v našich službách – pokud máte ochotu věnovat kousek svého času, vrátí se Vám formou radosti z dobrého skutku, obohacení z nových přátelství či zkušeností… Můžete se stát dobrovolníkem v jedné z našich služeb, ale hodí se nám dobrovolníci, kteří by nám pomohli s chodem organizace – IT odborníci, správci webu, drobní údržbáři a řemeslníci, fantazii se meze nekladou!
 • Dejte o nás vědět
  Možná je ve vašem okolí někdo, o kom si myslíte, že by se mohl stát soukromým či firemním dárcem naší organizace – propojte nás!
 • Uspořádejte pro nás zaměstnaneckou nebo osobní výzvu
  Podpořte nás netradičně – výzvou!  Ať už běžíte, slavíte nebo plánujete akci, kde byste chtěli získat podporu pro dobrou věc, stačí se nám ozvat a společně to vymyslíme. 

Ozvěte se manažerce p. Rajskupové na tel. 733 659 097.

0
pracovníků s handicapem
0
asistentů

Informace pro budoucí zaměstnance s postižením

Každý budoucí zaměstnanec absolvuje stáž, díky které zjistí jak on, tak asistenti úklidové firmy, zda je pro něj práce vhodná.

Každý zaměstnanec úklidové firmy má klasickou pracovní smlouvu se mzdovým výměrem, ví přesně, kdy bude chodit do práce, s kým bude pracovat a kdo je jeho nadřízeným.

Úklidovka Láry Fáry

Jsme sociální podnik, který zřizuje organizace PFERDA z.ú.. Pomáháme lidem s handicapem žít bez omezení.

Zajišťujeme profesionální úklid firem, bytů, domů, čištění čalounění, žehlení i mytí oken v Královéhradeckém kraji.

sledujte nás taky jinde na těch internetech